Статті
Батькам
20 Березня 2024

Навчальна програма НУШ: 8 шкіл розповідають про підготовку дитини до навчання за програмою НУШ

Нова Українська Школа – гайд для батьків по особливостях шкільних навчальних програм

Попередній перегляд автора Тетяна Борщ
Тетяна Борщ
Попередній перегляд статті Навчальна програма НУШ: 8 шкіл розповідають про підготовку дитини до навчання за програмою НУШ

З наближенням нового навчального року батьки опиняються на роздоріжжі, обираючи школу для своїх дітей. Із запровадженням Нової Української Школи (НУШ), вибір школи став ще більш складним, але й цікавішим.

Навчальна програма НУШ втілює сучасні підходи до освіти, ставлячи акцент на розвиток критичного мислення, творчих здібностей та загального розвитку особистості. 

У цій статті School Navigator 8 шкіл, де викладають за програмою НУШ, розкрили тему педагогічного підходу, підготовки до школи та додаткових можливостей для розвитку кожної дитини. Відкрийте для себе світ Нової Української Школи разом із нами!

Матеріал не є рейтингом та створений на комерційній основі з метою ознайомлення батьків про особливості навчальних закладів.

Nest Academy

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма НУШ? Які можливості для розвитку креативності, соціально-емоційних здібностей надає ця програма?
Нова Українська Школа (НУШ) спрямована на всебічний розвиток дітей, враховуючи сучасні вимоги до освіти, і сприяє розвитку:

 • соціальної та культурної компетентності;
 • критичного мислення;
 • комунікативних навичок;
 • креативності;
 • самореалізації.

Програма НУШ надає широкі можливості для розвитку креативності та соціально-емоційних здібностей шляхом інтерактивного навчання, проектної роботи, співпраці в групах та інших методів, спрямованих на активну участь дітей у навчальному процесі.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів?
Нова Українська Школа поєднує обов’язкові освітні галузі, які інтегруються. Предмет «Українська мова», по суті, є інтегрованим курсом, який передбачає оволодіння навичками читання й письма.  Мистецтво,  поєднує музичне та образотворче мистецтво. Предмети суспільствознавчого циклу розвивають в учнів поняття та розуміння демократії та прав людини, розкривають основні аспекти української історії та культури, формує громадянську позицію. В початковій школі предмет « Я досліджую світ» інтегрований з математикою та українською мовою, а також включає історичну, природничу, громадянську, соціальну та технологічну лінію.
 
Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки?
Вимоги до педагогів у програмі Нової української школи (НУШ) спрямовані на забезпечення високої якості освіти та враховують нові підходи до навчання. І тому педагог має: 

 • високий рівень фахової підготовки у своїй галузі.
 • Розвинуті комунікативні навички, які дозволяють ефективно взаємодіяти з учнями, батьками та колегами.
 • Готовий до впровадження нових методик навчання та відповідати на зміни в освітньому середовищі.
 • Уміє працювати у команді з іншими вчителями та адміністраторами школи для досягнення загальних цілей освіти.
 • Відкритий до власного аналізу та вдосконалення своєї роботи. 

Кому підходить ця програма? 
Програма Нової української школи (НУШ) призначена для широкого кола учнів та шкіл, а саме:

 • НУШ розроблена з урахуванням різноманітних типів навчання, що дозволяє ефективно враховувати потреби учнів з різними стилями та швидкістю навчання.
 • Програма активно використовує інтерактивні методи навчання, групову роботу та проєкти, що сприяє зацікавленості учнів та забезпечує більш глибоке засвоєння матеріалу.
 • НУШ покладає особливий акцент на розвиток різноманітних аспектів особистості, включаючи громадянські якості, моральні цінності та творчий потенціал.
 • Програма НУШ активно включає батьків у навчальний процес, створюючи умови для їхньої активної участі та співпраці зі школою.

Як підготувати дитину до навчання за програмою НУШ?

 • Перед початком навчання важливо розвивати загальні навички, такі як мовлення, логіка.  
 • Позитивне ставлення до школи важливо залучити вже на першиx етапах. Розмовляйте з дитиною про очікування від школи, підтримуйте її інтереси та стимулюйте бажання вчитися.
 • Формуйте навички самостійності та організації: Навчіть дитину самостійно організовувати свій час, виконувати прості домашні рутини.
 • Сприяйте розвитку соціальних навичок, таких як спілкування, співпраця, вміння слухати та виражати свої думки.
 • Хваліть дитину за успіхи та стимулюйте її в прийнятті викликів.
 • Будьте відкритими та готовими підтримувати дитину у процесі адаптації до нових вимог.

Адреса: м. Вишневе (Крюківщина) вул. Івана Богуна, 1
Контактний номер телефону: 067 448 44 77
Детальніше про Nest Academy за посиланням

 

Гімназія Холлі

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма? Які можливості для розвитку креативності, соціально-емоційних здібностей надає програма?

Програма НУШ орієнтована на розвиток ключових компетентностей:

 • спілкування українською та іноземними мовами
 • математична компетентність
 • основні компетентності у природничих науках і технологіях
 • інформаційно-цифрова компетентність
 • уміння вчитися впродовж життя
 • ініціативність та підприємливість
 • соціальна та громадянська компетентності, пов'язані з ідеями демократії, справедливості, рівності, прав людини, добробуту та здорового способу життя з усвідомленням рівних прав і можливостей
 • обізнаність та самовираження у сфері культури
 • екологічна грамотність

Завдяки створенню у класах 8 навчальних осередків:

 1. навчально-пізнавального
 2. тематичного
 3. ігрового
 4. художньо-творчої діяльності
 5. куточку живої природи
 6. відпочинку
 7. бібліотеки
 8. застосуванню педагогіки партнерства розвиваємо креативність та соціально-емоційні здібності.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів? 

За програмою НУШ немає унікальних предметів. Є інтегровані курси, міждисциплінарний підхід. Застосування STREAM освіти. Оскільки ми приватна школа, то є можливість вибору додаткових предметів.

Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки?

Вища педагогічна освіта. Учителі мають пройти базове навчання з програми НУШ, щоб розуміти сутність програми і відходити від принципів попередньої "совкової"школи. 

Далі вчителі мають весь час опановувати нові технології, отримувати нові компетентності, щоб йти в ногу з часом.

Кому підходить ця програма?

Ця програма підходить для всіх дітей. 

Як підготувати дитину до навчання за цією програмою?

Спеціальної підготовки до навчання за програмою НУШ дитина не потребує.

Адреса школи: Київ, бульвар Кольцова, 14Д
Контактний номер телефону: 073 227 72 34
Детальніше про школу читайте тут

 

Totosha High-Minds School

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма? Які можливості для розвитку креативності, соціально-емоційних здібностей надає програма?

Основна навчальна програма НУШ-2, вона включає виконання державного стандарту. Програма орієнтована на розвиток широкого спектру знань та навичок у дітей: комунікативні навички, мовна грамотність, математичні знання та навички, сприяє засвоєнню основних принципів наукового мислення, дослідницьких навичок та практичного застосування знань у різних областях, сприяє соціально-емоційному розвитку, розвитку творчості та самовираження. Ці напрямки спрямовані на формування гармонійно розвиненої особистості, готової до успішного життя в сучасному суспільстві.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів? 

Навчання посилено поглибленим вивченням математики та англійської мови, інтеграцією проєктної діяльності, а також використанням авторських методик. Додатково учні мають можливість обирати різноманітні студії, діяльність яких сприяє розвитку «soft skills».

Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки?

Вчителі нашої школи – це проактивні особистості, постійно займаються своєю самоосвітою та професійним розвитком. Беруть участь у тренінгах, семінарах, курсах підвищення кваліфікації та інших формах професійного навчання, мають глибоке розуміння предмета, який вони викладають, а також знання сучасних методик навчання та вміння застосовувати їх на практиці. 

Кому підходить ця програма?

Навчальна програма підходить для дітей віком від 6 років, які володіють знаннями та умінням відповідно до своїх вікових особливостей.

Як підготувати дитину до навчання за цією програмою?

Щоб підготувати дитину до навчання, важливо перед початком навчання почати розвивати початкові навички з читання, математики, ознайомлення з навколишнім. Найважливіше, щоб дитина мала позитивне ставлення до навчання та була відкритою до нового досвіду. Варто стимулювати її цікавість, підтримувати та заохочувати до самостійного вивчення та дослідження нових знань.

Адреса школи: Київ, проспект Червоної калини, 56А
Контактний номер телефону: 067 287 17 97
Детальніше про школу читайте тут

 

ACE School

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма? Які можливості для розвитку креативності, соціально-емоційних здібностей надає програма?

Концепція НУШ орієнтується на потреби учня в освітньому процесі дитини – дитиноцентризм. Ця модель виховання та навчання дитини признача розширити життєвий шлях та саморозвиток дитини, увагу до системи її цінностей та інтересів задля формування в неї основ життєвої компетентності. Програма орієнтована на те, що учням необхідно отримати не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті, вчать критично мислити, експериментувати та не боятися висловлювати власну думку.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів?

Програма не передбачає вивчення унікальних шкільних предметів. Кожна із запропонованих програм має такі обов’язкові освітні галузі: мовно-літературна, математична, природнича, технологічна, інформатична, соціальна і здоров'язбережувальна, громадянська та історична, мистецька та фізкультурна.

Як підготувати дитину до навчання за цією програмою?

Особливої підготовки дитина не потребує. Проте має володіти певними загальними знаннями та навичками. Дитина повинна володіти навичками самообслуговування. Вона має вміти самостійно мити руки, переодягатися, надягати верхній одяг, прибирати за собою, при необхідності помити тарілку або склянку. Якщо дитина прагне до самостійності, це говорить про її психологічну готовність перейти на наступний етап – школу. 

Перед школою діти повинні знати:

 • повне ім'я та прізвище, імена батьків і бабусь з дідусями;
 • пори року, назви місяців і днів тижня;
 • орієнтуватися, який зараз рік і день тижня;
 • назви навколишніх предметів (меблі, посуд, тварини, рослини і т. д.);
 • назви 10 кольорів;
 • розбиратися в напрямках (право, ліво, низ, верх).

Перед походом до школи діти вже повинні вміти потрохи рахувати, читати по складах і писати прості слова. Підготовка до школи якраз включає оволодіння цими навичками:

 • уміння прочитати по складах пару речень;
 • уміння переписати невеликі слова або фразу;
 • уміння рахувати в межах 20;
 • уміння додавати і віднімати в межах 10;
 • знаходити і пояснювати відмінності та подібності між предметами;
 • уміти скласти невелику розповідь, грунтуючись на картинках;
 • розбиратися в простих геометричних фігурах і вміти їх зобразити;
 • учити короткі вірші;
 • переказувати казку;
 • утримувати увагу на одному виді діяльності не менше 10 хвилин.

Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки?

Для того, щоб розпочати працювати за будь-якою програмою вчителі мають пройти відповідні курси та отримати сертифікат. Для навчання за програмою НУШ створений цілий курс з різноманітних тем, починаючи з оформлення класу та закінчуючи інклюзією. Пройти ці курси можна в будь-який час, адже вони доступні онлайн. Кожен має пройти певну кількість курсів та провести пробні заняття в нашій школі.

Кому підходить ця програма?

НУШ є більш легкою, творчою та гнучкою програмою, ніж інші програми. Підходить для творчих діток, які навчаються в помірному темпі.

Адреса: Київ, вул. Гуляницького, 35 (АСЕ Молодша); вул.Рудницького, 72 (АСЕ Старша)
Контактний номер телефону: 067 460 10 64
Детальніше про школу читайте тут

 

Alterra School

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма НУШ? Які можливості для розвитку креативності, соціально-емоційних здібностей надає ця програма? 

НУШ - це типова освітня програма. Наша школа обрала НУШ 2, бо саме в цій програмі, на наш погляд, максимально реалізований баланс між твердими та м'якими навичками. Кожен урок передбачає можливості та технології набуття цих навичок.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів? 

НУШ передбачає інтегровані предмети, такі як мистецтво, що містить музичне та образотворче мистецтво. ЯДС інтегрований з усіма предметами і посилює мовну та математичну лінії, а також включає історичну, природничу, громадянську, соціальну та технологічну. Легко поєднується з будь-якими додатковими лініями сучасної школи.

Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки? 

Вчителі мають проходити курси з НУШ та отримувати сертифікати, бо існує певна технологія роботи з програмою.

Кому підходить ця програма? 

Програма підходить всім дітям, оскільки передбачає варіативність у кожному предметі та завданні. Діти, які вміють читати, разом з дітьми, які не вміють, матимуть можливість виконувати завдання на своєму рівні.

Як підготувати дитину до навчання за програмою НУШ? 

Для підготовки дитини до навчання за програмою НУШ, потрібно дбати про те, щоб вона мала готовність до школи: фізіологічну, мотиваційну та психологічну зрілість.

Адреса: школи в Києві, Львові, Чернівцях, Одесі та Дніпрі.
Контактний номер телефону: 073 073 52 92

 

Школа Довкола

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма? Які можливості для розвитку креативності, соціально-емоційних здібностей надає програма?

Школа Довкола у своїй діяльності орієнтується на вимоги Концепції НУШ. Ця Концепція орієнтована на розвиток ключових компетенцій дітей, які для нас також важливі. 

Спілкування державною мовою це надважливо, адже Школа Довкола - це україномовна школа.

Концепція НУШ надає багато можливостей для розвитку креативності та соціально-емоційних здібностей дітей. Це втілюється через використання інтерактивних методів навчання, заохочення до самостійного дослідження та творчості, створення атмосфери співпраці та взаємодопомоги у школі, використання різноманітних форм роботи, таких як ігри, проєкти та дискусії. До речі, Проєкти - окремий предмет у Довкола, до якого залучені всі класи від Preschool.

Завдяки цьому діти вчаться генерувати нові ідеї, вирішувати проблеми, ефективно спілкуватися з іншими, працювати в команді, висловлювати свої емоції та бути емпатичними до інших.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів?

Математична грамотність, природничі науки, технології, інформаційно-комунікаційні технології - все це реалізовуємо в предметах STEM та окремо практична інженерія.

Соціальна та громадянська компетентність, підприємливість та економічна грамотність, обізнаність та самовираження у сфері культури та екологічна грамотність - все це представлено у окремому унікальному предметі Школи Довкола - Філософії для дітей. А практичні навички з відстоювання власної позиції відпрацьовуємо на Дебатах з першого класу!

Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки?

У Школі Довкола вчитель - це не єдиний наставник та джерело знань. Наші вчителі це коучі, фасилітатори, ментори, модератори, новатори та тьютори. Вони завжди шукають найефективніші шляхи для максимально продуктивного засвоєння учнями знань, умінь та навичок.

Кому підходить ця програма?

Наша програма підходить для всіх, адже створює атмосферу, де учням приємно навчатися, розвиває у дітей критичне мислення, відповідальність та впевненість у собі та заохочує співпрацю та взаєморозуміння між учнями, вчителями та батьками. А базову грамотність учні вивчають у Монтессорі класі, що дає змогу наздогнати освітні втрати окремим дітям, а комусь навпаки - піти вперед в улюбленому предметі.

Як підготувати дитину до навчання за цією програмою?

Готувати дитину до  школи обов'язково, але при цьому не потрібно намагатися випереджати шкільну програму, вивчаючи її ще до початку навчального року.  У першу чергу варто батькам розпочати із формування у дитини  позитивного ставлення до навчання, а також виховувати  любов до навчання, досліджуючи різні теми та предмети, які цікавлять дитину. Наша задача - зберегти іскру в очах дітей і їхній запал до пізнання нового, адже довкола стільки ще цікавого, тому й Школа Довкола.

Адреса школи: Київська область, с. Хотів, вул. Незалежності, 25
Контактний номер телефону: 067 216 25 25
Детальніше про школу читайте тут

 

Maple Bear

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма? Які можливості для розвитку креативності, соціально-емоційних здібностей надає програма?

Освітня програма школи спрямована на глибокий розвиток різних аспектів особистості дитини. Серед них: активність, інтерактивність, компетентнісний підхід та інтеграція знань. Ось деякі ключові аспекти програми: розвиток комплексу навичок, включаючи критичне мислення, комунікативні навички, проблемне мислення, творчість, технологічну грамотність та інші. Ми надаємо можливості для розвитку креативності через проекти, творчі завдання, інтерактивні вправи. Також працюємо над розвитком соціально-емоційних здібностей, які покликані створити атмосферу співпраці, допомоги та розвитку емоційного і соціального інтелекту.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів?

Учні вивчають вивчають унікальні предмети, які розвивають логічне мислення та емоційну компетентність. Ці уроки орієнтовані на розвиток логічного мислення, логіки, соціально-емоційного навчання та розвитку емоційного інтелекту. Діти вчаться аналізувати, розв'язувати проблеми та керувати емоціями.

Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки?

Вчителі, які викладають у школі, мають високу кваліфікацію, готові до введення інновацій та постійного професійного розвитку. Мають глибоке розуміння освітніх методик, підходів та технологій, які використовуються в рамках освітньої програми.

Кому підходить ця програма?

Цільова аудиторія програми: Програма призначена для всіх дітей, незалежно від їхніх індивідуальних особливостей. Вона спрямована на забезпечення якісної освіти та розвитку всіх аспектів особистості.

Як підготувати дитину до навчання за цією програмою?

Щоб підготувати дитину до навчання, важливо сприяти її розвитку у всіх аспектах: креативності, соціально-емоційної компетентності, критичного мислення тощо. Також корисно ознайомити дитину з базовими поняттями, які будуть вивчатися в школі, через ігри, експерименти та спілкування. Розглядайте навчання як цікавий та захоплюючий процес, а ваша дитина природно зацікавиться навчанням.

Адреса школи: Київ, вул. Єлизавети Чавдар, 11А
Контактний номер телефону: 095 096 90 75
Детальніше про школу читайте тут

 

Ключик

На розвиток яких знань та навичок дітей орієнтована навчальна програма? Які можливості для розвитку креативності, соціально-емоційних здібностей надає програма?

Навчальна програма Нової Української Школи (НУШ) зосереджена на розвитку важливих компетентностей, щоб допомогти учням досягати успіху та адаптуватися до сучасних викликів. Вона підкреслює гнучкість у навчанні, розвиток критичного мислення, креативності, соціальних і емоційних навичок, відрізняючись від традиційних методів освіти. Програма включає навчання в малих групах, акцент на розумінні математики, роботі з цифровими технологіями, безпеці в мережі, дослідженні навколишнього світу, реалізації власних проектів, інтеграції мистецтва в предмети, а також на розвитку особистісних якостей, як-от самосвідомість та емпатія.

Чи вивчають діти унікальні шкільні предмети, які є в цій програмі, але немає в інших? Чи є можливість вибору додаткових предметів?

Ми впевнені, що для успішного майбутнього діти повинні володіти не лише загальноосвітніми предметами, а й навичками прийняття власних рішень, креативним та критичним мисленням, емоційним інтелектом, вмінням ефективно комунікувати і прогнозувати розвиток різних ситуацій. Тому, окрім шкільних предметів, ми впроваджуємо додаткові заняття, як TRIZ, фінансова грамотність,  кулінарія, робототехніка та ін. Ці заняття сприяють розвитку всебічно освіченої та творчої особистості – представника нового покоління, який легко знайде своє покликання серед безлічі напрямків та професій. Адже майбутнє створюється і закладається зі шкільних років.

Які вимоги до вчителів та якість їхньої підготовки?

Вимоги до вчителів в рамках Нової Української Школи (НУШ) підкреслюють необхідність адаптації до нової освітньої парадигми, яка вимагає від педагогів глибоких знань, інноваційних методів навчання, розвитку соціально-емоційних навичок у дітей, та виховання креативності та критичного мислення. Вчителі повинні не тільки володіти предметом, але й інтегрувати його у реальне життя, використовувати цифрові технології в навчанні, постійно вдосконалюватися, активно спілкуватися у педагогічних спільнотах для обміну досвідом. Якість підготовки вчителів критично важлива для успіху НУШ, оскільки вчителі є ключовими в реалізації цієї освітньої моделі.

Кому підходить ця програма?

Навчальна програма НУШ розроблена з метою задоволення потреб сучасних дітей і орієнтована на широке коло учасників освітнього процесу. 
Програма спочатку була розроблена для молодших класів, але з часом розширюється для охоплення всієї загальної середньої освіти.
Активні методики та індивідуалізований підхід дозволяють задовольнити потреби 
як високомотивованих учнів, так і тих, хто потребує додаткової допомоги.
Програма НУШ об’єднує батьків, які прагнуть, щоб їхні діти розвивались не тільки інтелектуально, але й емоційно, соціально та креативно.

Як підготувати дитину до навчання за цією програмою?

Підготовка дитини до навчання в Новій Українській Школі (НУШ) охоплює розвиток не лише академічних знань, але й емоційного інтелекту, соціальних навичок та самостійності. Ось короткий перелік порад для батьків:

•  Навчити дитину самостійності через прості домашні завдання.
•  Стимулювати комунікативні здібності, заохочуючи дитину виражати свої думки та почуття.
Залучати до соціальної взаємодії через зустрічі з однолітками та участь у гуртках.
•  Формувати любов до навчання через читання, відвідування культурних заходів.
•  Розвивати критичне мислення та вміння вирішувати проблеми через відкриті питання.
•  Підтримувати емоційний розвиток, навчаючи дитину розпізнавати та виражати емоції.
•  Використовувати ігрові методи для розвитку когнітивних навичок.
•  Заохочувати творчість, надаючи матеріали для мистецької діяльності. Підтримка, розуміння, і любов батьків відіграють ключову роль у адаптації дитини до шкільного життя та здобутті нових знань.

Адреса школи: Київ, вул. Академіка Корольова, 2
Контактний номер телефону: 067 877 62 62
Детальніше про школу читайте тут

 

Доєднуйтеся до наших сторінок у ФейсбуціІнстаґрамі та телеґрам-каналу, щоб бути в курсі освітніх тенденцій

Продовжити читати