Статті
Батькам
16 Жовтня 2023

Види шкільних програм: НУШ, Інтелект, Росток - яку обрати?

Дізнайтеся про освітні програми для молодшої школи та їх головні відмінності.

Попередній перегляд автора Ірина Єцкало
Ірина Єцкало
Попередній перегляд статті Види шкільних програм: НУШ, Інтелект, Росток - яку обрати?

Батькам доводиться приймати важкі рішення при виборі молодшої школи, бо  підбирають в першу чергу за освітньою програмою. У цій статті ми розглянемо три популярні програми: Нова українська школа (НУШ), Інтелект та Росток, щоб вам було легше зрозуміти їх особливості та обрати найкращу опцію для вашої дитини.

Нова українська школа (НУШ):

Нова українська школа - це програма, яка була впроваджена в Україні з метою модернізації освіти та наближення її до європейських стандартів. Програми має два різновиди:  НУШ-1 та НУШ-2 , затверджені Міністерством освіти та науки у 2018 році. Основна ідея НУШ полягає в активному вивченні предметів, розвитку критичного мислення та навичок спільної роботи. Особливі риси програми включають:

  • Активне навчання: Учні НУШ активно залучаються до навчального процесу, вони вчаться вирішувати проблеми та аналізувати інформацію.
  • Інтердисциплінарність: Програма сприяє злиттю різних предметів та розвитку учнівського розуму, тобто інтеграцію кількох предметів в одну тему.
  • Розвиток критичного мислення: НУШ сприяє розвитку критичного мислення учнів та їх здатності аналізувати інформацію з різних джерел.
  • Великий вибір підручників: У межах програми НУШ існує багато різних підручників, що дозволяє вчителям вибрати найкращий варіант для свого класу.

фото: Freepic.com

 Програма Інтелект:

Програма Інтелект спрямована на розвиток обдарованих та талановитих дітей. Основні характеристики цієї програми включають:

  • Індивідуальний підхід: Інтелект надає можливість індивідуального підбору завдань та програм для кожного учня в залежності від їхніх здібностей та інтересів.
  • Розвиток талантів: Програма сприяє розвитку талантів учнів у різних сферах, включаючи науку, мистецтво та спорт.
  • Глибше вивчення предметів: Учні, які обирають програму Інтелект, мають можливість глибше вивчати предмети та брати участь у високорівневих курсах.

Програма Росток:

Програма Росток спрямована на розвиток особистості та формування гармонійно розвиненої особистості. Її основні особливості включають:

  • Зосередженість на цінностях: Росток надає значення розвитку моральних та етичних цінностей учнів.
  • Розвиток особистісних якостей: Програма сприяє розвитку лідерських якостей, соціальної відповідальності та емоційного інтелекту.
  • Широкий спектр додаткових занять: Росток надає учням можливість вибору з багатьох додаткових занять та гурткової роботи.

Також існують інші авторські та експериментальні програми, такі як "На крилах успіху", "Світ, в якому я живу" і "Світ чекає крилатих". Кожна школа має можливість обирати одну або кілька з цих програм для навчання. Однак для цього потрібно виділити один або кілька класів молодшої школи та мати вчителя, який готовий працювати за обраною програмою. До речі, у каталозі закладів School Navigator, ви можете відфільтрувати школи за різними освітніми програмами.

Яку програму обрати?

Вибір шкільної програми залежить від індивідуальних потреб та цінностей вас і вашої дитини. Перш ніж приймати рішення, обов'язково проведіть ретельний підбір шкіл, ознайомтесь з їхніми особливостями та обговоріть можливий вибір з фахівцями у галузі освіти. Важливо враховувати потреби та інтереси вашої дитини, а також створити сприятливу навчальну обстановку для її розвитку.

 

Незалежно від того, яку програму ви оберете, головне - це дати вашій дитині можливість розвиватися і навчатися в сприятливій та підтримуючій середовищі.

Доєднуйтеся до наших сторінок у ФейсбуціІнстаґрамі та телеґрам-каналу, щоб нічого не проґавити.

Підготувала Карина Філоненко

Продовжити читати