Статті
Батькам
25 Грудня 2023

Святкування Дня Святого Миколая в Україні

Як проходило святкування Дня Святого Миколая в українських навчальних закладах

Попередній перегляд автора Ірина Єцкало
Ірина Єцкало
Попередній перегляд статті Святкування Дня Святого Миколая в Україні

Свято Святого Миколая — це особливий день, якого з особливим нетерпінням чекають усі діти. Це свято має глибокі історичні корені та насичене культурними традиціями, які передаються з покоління в покоління.

Хто такий Святий Миколай?

Для українців Святий Миколай — це один із найбільш шанованих святих. Він народився близько 270 року в місті Патар у римській провінція Лікія (на південному заході сучасної Туреччини). Він славився своєю милосердною і доброю душею, і вважається покровителем дітей, мандрівників і моряків. Легенди про чудеса, які відбувалися за його молитвами, викликали шанування в усьому світі.

Коли святкують День Святого Миколая в Україні?

З переходом Православної церкви України на новоюліанський календар, тепер Україна, як і весь світ, святкує День Святого Миколая 6 грудня. Святкування розпочинається вже зранку, коли діти з нетерпінням та особливою радістю чекають відвідин Святого Миколая.

Звідки з’явилася традиція дарувати подарунки?

Святий Миколай Мирлікійський, який послужив прообразом Святого Миколая, був відомий своєю турботою про менш забезпечених. Вважається, що традиція дарувати подарунки виникла через історію, коли один бідний чоловік не міг забезпечити посагом своїх трьох доньок, і вони не могли вийти заміж. Тоді Святий Миколай протягом трьох днів таємно закидував крізь вікно до кімнати сестер маленькі шматочки золота, рятуючи їх ситуацію.

Історія свята в Україні

Традиція відзначення Дня Святого Миколая українцями має глибокі корені, пов'язані зі стародавніми обрядами та звичаями. В Україні, це свято особливе, оскільки воно вписується в культурний контекст і має національні особливості. 

Святкові традиції у навчальних закладах

У школах і дитячих садках це свято — це особливий час для радості та веселощів. Учні та вихованці готують різноманітні вистави, концерти, ігри та виступи, які присвячені Святому Миколаю. Одним із головних атрибутів свята є дарунки, які Святий Миколай приносить дітям. Учні з нетерпінням чекають на момент, коли Святий Миколай особисто відвідає їхню школу та розділить радість та подарунки.

School Navigator дізнався в київського закладу «Kangaroo Nursery School», як вони цьогоріч відзначали День Святого Миколая:

Для нас надзвичайно важливо підтримувати звʼязок між дітьми, їхніми родинами та командою садочку. Період зимових свят - особливий час року, коли і діти, і дорослі вірять в дива і чекають на них. А спільні святкування зближують нашу спільноту і стають додатковим джерелом сили, взаємопідтримки і впевненесті одне в одному. Ми влаштовуємо щорічні родинні святкування на День Подяки і День Святого Миколая від самого започаткування проєкту. У цьому році на свято Святого Миколая ми скористалися нагодою дати малюкам та їхнім сім’ям можливість відволіктися від стресів та повітряних тривог, запросивши до простору Kangaroo Nursery School ляльковий театр зі святковою виставою. Глядачі з захопленням подивилися виставу, після чого для всіх був невеличкий фуршет і смачні подарунки для діток від Миколая. Миколай ще обіцяв прийти привітати малюків з Новим Роком, тому ми старанно готуємось до зустрічі з ним напередодні 2024 року — молимося й просимо в Бога, щоб наступний рік став роком перемоги й відновлення миру в нашій Україні. Дітки виступлять з маленьким концертом, а завершить свято підсумкова новорічна ярмарка з вітаннями, подарунками й теплими обіймами.

Святкування Дня Святого Миколая в навчальних закладах України — це час радості, веселих заходів та теплих почуттів. Діти з нетерпінням чекають на прихід Святого Миколая та радісно вітають його. Це свято сприяє формуванню позитивних традицій, підтримує дитячий ентузіазм та навчає дітей доброті та взаєморозумінню — цінним якостям, які супроводжують наші життя.

Доєднуйтеся до наших сторінок у ФейсбуціІнстаґрамі та телеґрам-каналу, щоб бути в курсі освітніх тенденцій

Продовжити Читати